14 Eylül 2011 Çarşamba

MİM #7 - Ölmeden Önce Mutlaka...

Sevgili DeepTone bana güzel bir mim yollamış. Acaba konusu neymiş. Başlıktan az çok anlamışsınızdır, sizi uyanıklarrrr :)

Mim'in Konusu : Ölmeden önce mutlaka yapmalıyım dediğiniz şey/şeyler nelerdir?

Bir zamanlar " Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 100 Şey " çerçevesinde pek çok şey yazılmıştı. Kitaplar çıktı, programlar yapıldı vs. Ancak hepsini gerçekleştirebilmemiz mümkün müdür? Orası ayrı bir tartışma konusu. Kişinin kendi isteğine göre bu 5 şey de olabilir, 55 şey ya da 555 şey de olabilir. Tamam, bu biraz abartı oldu, kabul ediyorum :)

Gelelim kendi yapmak istediklerime :

1- Dünya Turu :  Kendimi bildim bileli hep dünya turuna çıkmak istemişimdir. Şöyle güzel bir gemi -cruise- eşliğinde değişik pek çok ülkeyi gezebilmek... Bu isteğimi alevlendiren etken ise televizyondaki gezi programları. İlk olarak Acun Firarda programıyla başlayıp daha sonraları Gülhan'ın Galaksi Rehberi, Ayhan Sicimoğlu'nun programlarıyla devam etti. "Hastasıyımdır! ( Bilenler bilir bu kelimeyle ne anlatmak istediğimi ) bu programların. Çoğu zaman Alice Harikalar Diyarında misali Lolita, o harika diyarlara yolculuk etmiş kadar olur. Pek de mutlu olur. Bakınız : " :):):) ".  Şimdilik bazı ülkelere adım attığım için çok memnunum. Hani derler ya: " İlk adımı at, devamı gelir." Ben de buna inanıyorum ;)2- Evlilik : Hayatımı daha da anlamlandıran, bana uygun birisiyle, doğru zamanda, hayatımın sonuna kadar birlikte yaşayacağım kişiyle sağlıklı, mutlu, huzurlu bir şekilde beraber olmak... Güzel bir duygu...

3- Dalış Yapmak : Sessiz dünyayı keşfetme fırsatını daha fazla ertelememek gerek :) Suyu çok severim. Hele denize bayılırım. Yazın tercihim havuz yerine deniz olur zaten. Balıklarla birlikte yüzdüğümü bilirim. Ben yüzerken yanımdan geçerler, adeta dans ederler suda. Bana özgürlüğün ne demek olduğunu hatırlatır. Belki de bu yüzden dalış yapmak apayrı bir keyif verecek bana. Bin bir çeşit canlıyı görebilmek kendimi biraz tedirgin hissetmeme sebep olsa da dalış yapmayı istiyorum. Güzel bir spor ;)Başka başkaaa... Hayatın akışı içerisinde şunu kesin yapmalıyım dediğimiz şeyler mutlaka olur da, şimdi yaz diyince gelmiyor insanın aklına...

Tamam, şimdi aklıma bir şeyler gelir gibi oldu. Kitap okumayı çok severim. Bu yüzden evimin bir odasında kendime ait bir kütüphane olmasını isterim ve ne kadar kitap okuduğumu görebilmek benim okuma zevkimi kat ve kat arttırabilir mesela :)Listem zamanla, bakış açım değiştikçe şekillenecektir mutlaka. Şimdilik aklıma gelenleri paylaşmış oldum sizlerle ;)

Mimlediklerim : Bu mim'de hiçbir okuyucumu ayırt etmek istemiyorum. Herkes kendi hayalini yazıya aktarabilir. O yüzden bu mim, tüm okuyucularıma yollandı bile ;)

17 yorum:

deeptone dedi ki...

gayet güzel istekler.

şu gemi turu bence de valla.
yapicim.
:)

Mia Wallace dedi ki...

dünyayı dolaşmak, dalmak.. ah ah bayıldım :)

Lolit@ dedi ki...

@ deeptone : İnşallah hepimiz gerçekleştirme imkanına sahip oluruz bir gün ;)

@ Mia Wallace : İhihih..Hayal alemine yolculuğu başlatıyorum! :-P

crazywomanrosemary dedi ki...

tümünü gerçekleştirirsin olmayacak şeyler değil çoğunu yapabilirsin..DÜNYA artık avuçlarımızın içine gibi..gerçeği olmasa bile astralini yaparsın..:))

Aslı dedi ki...

Bende dalış yapmak ve fotolar çekmek istiyorumm :)

kcomekarolina dedi ki...

cute blog!!!


xoxo from rome
K.
http://kcomekarolina.blogspot.com/
(there's a give-away)

Lolit@ dedi ki...

@ crazywomanrosemary : Şöyle bir bakınca yapılamayacak şeyler değil. Zamanı gelince gerçekleşebilecek türden hepsi ;)

Astral seyahatten mi bahsediyorsun?

@ Aslı : Çok güzelll, aynı düşüncelere sahibiz :)

@ kcomekarolina : Hellooo Rome! Thank you so much. Its your pleasure ;) xoxo

Giz dedi ki...

Ben yeni evli birisi olarak ruh eşini bulmanı evlenmeni çok isterim, hayatın anlamı farklılaşıyor o zaman. Dünya turu benim de listemde canım, şimdi ufak ufak her fırsatta bir yre gidiyoruz ama salt bu iş için yola çıkıp bir sene ortadan kaybolmayı ne çok isterdim :))


Giz’li Teras

tubitos dedi ki...

inşallah hepsi gerçek olur canım olmayacak şeyler değil..

Lolit@ dedi ki...

@ Giz : Canım benim ne kadar güzel dileklerde bulunmuşsun! Senin de dediğin gibi inşallah zamanı gelince ruh eşimi bulurum..

Sizlere de bir ömür boyu mutluluklar diliyorum! Çok şeker bir çiftsiniz ;)

Hahah bunu bende çok istiyorum. Bir seneyi sadece dünya turuna ayırmak..Kulağa inanılmaz hoş geliyor :)

Lolit@ dedi ki...

@ tubitos : Teşekkür ederim Tubitosum :) Umarım öyle olur. Yalnız isteklerin biri biterken diğeri başlayabiliyor :))

deeptone dedi ki...

iyisin di mi. pek sesin çıkmıyo.
:)

Lolit@ dedi ki...

@ deeptone : İyiyim, teşekkür ederim. Sen nasılsın?

Dün yazmaya başladım, bir noktadan sonra devamı gelmedi. İlham perisini beklemekteyim ;)

deeptone dedi ki...

iyiyim. gündüz arada giriyorum işte bloga. ama genelde gece bir saat kadar giriyorum. gelir ilham. bazen de gelmez işte. üzme canını.
:)

Lolit@ dedi ki...

@ Deeptone : O kadar yazıya bir saat yeterli oluyor mu? :O Süpermiş o zaman. Gelicek inşallah gelicek :))

uMU dedi ki...

senoritam ben bloguna bakana kadar sen zaten işi kotarmışsın:) başarılar...

Lolit@ dedi ki...

@ uMU : :) Teşekkürler.