8 Temmuz 2012 Pazar

Dereceyle Mezun Olmak, İşte Bu!!

Herkese merhaba!

Uzun zamandır yazmadığımın farkındayım. Ancak bu kadar uzun olabileceği aklımın ucundan bile geçmemişti. Tam 21 Şubat'tan bu yana yazmamışım! Ben bir iki aydır yazmıyorum diye düşünürken 4-5 aydır yazmıyormuşum meğer...

Yoğun geçen bir dönemi artık geride bıraktığımı söylersem yalan olmaz. Hemen her hafta en az bir vizeyle mücadele veriyordum. Boş günüm olduğu zaman, ben o günü mucize olarak adlandırıyordum. Ama öyle etrafta salına salına o mağaza benim bu mağaza senin şeklinde rahat rahat dolaşmak ya da istediğim bir romanı alıp köşemde okumak şeklinde değildi bu boş zamanlar. Amacım, tezim için gerekli bilgileri araştırmak ve bunları düzgün cümleler haline getirip anlamlı bir şekilde birleştirerek güzel bir kitapçık haline getirebilmekti. Bir yandan vizeler-ödevler, diğer yandan bitirme projesi derken final zamanı gelip çattı tabii. Yine kendimi şanslı sayabileceğim boş bir haftam vardı öncesinde, çalışabilmek için. O hafta da çalış çalış derken bir de baktım ki sınavlar da bitmiş. Ardından bitirme projesi için son düzenlemeler, kitapçık haline getirilirken fotokopicinin bilinçsiz davranışları nedeniyle bana stres dolu dakikalar yaşatması ve en sonunda kucağımda dört tane 100 sayfalık kitapla mutlu bir ben! :) İnanılmaz stresli bir dönem yaşadım diyebilirim. Belki de biraz hırs yaptım. Not ortalamam bu döneme kadar gayet iyiydi. Ben de bu son dönem deyip, aklımda şekillendirdiğim başarıyı elde etmeyi umarak çalışmaktan vazgeçmedim. Elbette bu durumda sadece ben değil, ailem de benimle birlikte stres altına girdi. Ama çok şükür ki, desteklerini hiçbir zaman benim üzerimden eksiltmediler. Bitirme Projesi sunumumu da başarılı bir şekilde gerçekleştirerek, üniversite hayatımdaki son görevimi de tamamlamış oldum. Sonunda doya doya, göğsü kabara kabara söyleyebiliyorum ki, artık MEZUNUM! :) Kulağa inanılmaz geliyor değil mi? Koskoca 4 sene nasıl geçti gibi basit, ama içinde derin anlam barındıran bir soru beliriveriyor insanın aklında. Evet, bol bol ve düzenli çalışma; arada üzerine serpiştirilen tatlı ve acı soslarıyla tam 4 sene geçti işte. Kep töreninde de dört sene boyunca gerçekleştirdiğim düzenli çalışmamın karşılığını, Bölüm ve Fakülte Üçüncüsü olarak aldığım plaket ve ödülle de taçlandırmış oldum. Benden mutlusu yok! :)) 
Alıntıdır.

Şimdi, uzun bir çalışma hayatı kucak açmış beni bekliyor. Ancak ben ondan önce uzun bir tatil yapmak ve kendimi yenilemek istiyorum! Sertap Erener'in de dediği gibi; "Kendime yeni bir BeN lazım!"

9 yorum:

crazywomanrosemary dedi ki...

Kutluyorum seniii!hadi bakalım artık değişik bir kulvardasın..:))Yaşam bir başka renkte başlıyor:))her şey gönlünce olur dilerim...;)

Lolit@ dedi ki...

@ crazywomanrosemary : Ayy çok teşekkür ederim tatlım! Ne kadar güzel özetlemişsin öyle, bayıldım! :)

deeptone dedi ki...

heeeey bravo süper tadını çıkar bu mutluluğun tatile filan git.
iş için de acele etme. yaz geçsin biraz dinlen.
:)

Lolit@ dedi ki...

@ deeptone: Deep'cim çok teşekkür ederimm!

Aynen, tatile gidip biraz kendimi yenilemem gerekiyor. Beyin yorgunluğumu minimuma indirgemeliyim. Bu konuda tavsiyelere açığımm ;)

sevda s. dedi ki...

Gözün aydın o zaman. Tebrikler :)

uMU dedi ki...

Sonunda blogun istediğin gibi güzel olmuş, ben çok sevdim, yolun açık olsun;)

deeptone dedi ki...

yapıyor musun tatil.
:)
önce bol bol yatıp uyusaydın.
tembellik yapsaydın evde.
:)

Lolit@ dedi ki...

@ sevda s.: Çok teşekkürler canım :)

@uMU: Evet evet :) Teşekkürler

@deeptone: Yapmaz olur muyum hiç? Şuanda tatildeyim :) Bol bol dinleniyorum. Beyin yorgunluğumu atmam gerekiyor. Bunun için çözüm yolun varsa dinlemeye açığım valla :)

Eren dedi ki...

merhabalar.

yazıyı okumadım, zamanım yok. yalan söylemek istemem.

sadece iki tane yorumun 'spam' olarak gelmiş. o yüzden ben zamanında yayınlamamışım. pencerem'dene yazmışsın 23=1 şiirine yazmışsın.

kendini beğenmişlik olarak görme diye açıklama yapıyorum ve evet şiir okurum :)

bir ara uğramaya çalışacağım, görüşmek üzere.